Кафедра біохімії, мікробіології та фізіології харчування, має навчальні спеціалізовані лабораторії, дві лекційні аудиторії, оснащені мультимедійним обладнанням, які відповідають найсучаснішим вимогам навчального процесу для підготовки фахівців високого рівня.

Вхід до науково-дослідної лабораторії

Навчальна лабораторія мікробіології

Навчальна лабораторія мікробіології

 

 

 

 

 

 

 

 

Повний перелік обладнання, задіяного в підготовці студентів, магістрантів та аспірантів:

  • Мікроскопи «Біолам»
  • Мікроскоп PRIMO STAR Zeiss (Німеччина)
  • Мікробіологічний експрес-аналізатор BacTrac 4300
  • Люмінометр Lumitester PD-30
  • Мікропланшетний фотометр StatFax 4700 (Швеція)
  • Термостати сухоповітряні
  • Холодильники Snaige
  • Центрифуга настільна малої потужності
  • Ваги лабораторні з набором різноваг
  • pH-метр 150
  • Аквадистилятор Micro Omed
  • Автоматичні дозатори Eppendorf
  • Плитки електричні
  • Стерилізатори парові (автоклави) ВК-75
  • Лабораторний посуд та приладдя: пробірки, піпетки, чашки Петрі, предметні та покривні скельця, спиртівки, мікробіологічні петлі, циліндри мірні, колби, кристалізатори, скальпелі, пінцети, піддони, штативи, аналітичні набори та тест-системи.

Також до складу кафедри входить науково-дослідна лабораторія мікробіології ім. А.О. Кириленко, обладнана сучасними приладами, необхідними для проведення мікробіологічних досліджень, як класичними методами, так і з використанням сучасних мікробіологічних аналізаторів. У лабораторії проводять дослідження: докторанти, молоді вчені, аспіранти, магістри випускаючих кафедр академії та студенти різних технологічних спеціальностей. Лабораторія відповідає вимогам Державної санітарно-епідеміологічної служби, про що свідчить дозвіл на роботу навчальних лабораторій, виданий СЕС в Одеській області в 2011 р.

Мікропланшетний фотометр StatFax 4700 (Швеція) – з його допомогою виявляємо мікотоксини, алергени, гліадин, гістамін і багато іншого в харчових продуктах, сировині, кормах. Використовується іммуноферментний аналіз в планшетах полістиролів з подальшою фотометрією. Оснащений сенсорним екраном для зручності управління, результат виводиться на друк вбудованим принтером. Вбудоване програмне забезпечення надає декілька режимів обробки даних прямо під час їх прочитування, а також можливість редагування готових тестів і створення нових тестів користувачем. Може бути підключений до комп’ютера через USB-порт для отримання даних в електронному вигляді.

МІКРОПЛАНШЕТНИЙ ФОТОМЕТР STATFAX 4700 (Швеція)

Мікробіологічний імпедансний аналізатор ВасТrас 4300 автоматично реєструє зростання широкого спектру мікроорганізмів.

МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ ЕКСПРЕС-АНАЛІЗАТОР ВасТrас 4300

Принцип дії приладу BacTrac 4300 заснований на методі виміру імпедансу (опору потоку змінного струму через матеріал; зміни імпедансу зазвичай відбуваються в живильному середовищі під час зростання та метаболічної активності мікроорганізмів). За останні роки даний метод швидко завоював ринок саме завдяки своїй універсальності та надійності.

Вимірювальна система приладу BacTrac 4300 є високочутливою до мікробних метаболітів і дозволяє проводити виміри навіть в селективних живильних середовищах.

У даному приладі можна встановити одночасно дві незалежні температури. Кожна температурна зона має 32 вимірювальні чарунки, що дозволяє досліджувати одночасно 64 зразки. Якщо необхідно збільшити кількість досліджень, що проводяться, досить підключити додатковий модуль приладу BacTrac 4300 на 64 зразки. Комп’ютер може керувати роботою 12 модулів BacTrac 4300, що дозволяє одночасно досліджувати 768 зразків.

Сфери застосування:

  • кількісна оцінка міри мікробного забруднення;
  • швидке визначення санітарно значущих мікроорганізмів;
  • скринінг патогенних мікроорганізмів;
  • сертифікація харчових продуктів і питної води;
  • контроль стерильності матеріалів і розчинів;
  • дослідження активності стартових культур;
  • вивчення впливу різних чинників на зростання мікроорганізмів;
  • визначення речовин-інгібіторів;
  • моніторинг довкілля.

Мікроскоп Zeiss Primo Star (Німеччина) являє собою бінокулярний мікроскоп з камерою для фотографування та відеотрансляції. Даний мікроскоп призначений переважно для дослідження клітинних і тканинних культур, а також осадів у флаконах для зберігання культур та на чашках Петрі.

МІКРОСКОПОМ PRIMO STAR (Німеччина)

Типові сфери застосування: дослідження крові та клітин тканин людини, спостереження за внутрішньоклітинними процесами живих клітинних культур, взаємодія між окремими клітинами, їх рухливість та зростання.

Сучасні електронні лічильники колоній дуже полегшують роботу мікробіолога, головним чином за рахунок функцій підрахунку частинами (зонами) з подальшим підсумком, блокування рахунку (щоб не злічити що-небудь випадково) і запам’ятовування останнього рахунку.

СУЧАСНІ ЕЛЕКТРОННІ ЛІЧИЛЬНИКИ КОЛОНІЙ

Автоматичні дозатори незамінні при роботі з об’ємами рідин менше 1 мл.

АВТОМАТИЧНІ ДОЗАТОРИ

Люмінометр Lumitester PD-30 виявляє забруднення будь-яких поверхонь та води мікроорганізмами та іншими біологічними об’єктами, зокрема, залишками харчових продуктів. Аналіз займає 10 секунд і дозволяє оцінити загальний санітарний стан об’єкту. Використовуються спеціальні тест-сваби (праворуч показано використані), у яких АТФ (аденозинтрифостфат, компонент будь-якої живої клітини) запускає реакцію біолюмінесценції (люциферин-люцифераза).

Люмінометр Lumitester PD-30Люмінометр Lumitester PD-30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лабораторія має зв’язки з кафедрами, факультетами інших ВНЗ, науково-дослідними інститутами та галузевими науково-дослідними лабораторіями, наприклад: лабораторія кафедри мікробіології та біотехнології ОНУ ім. І. І. Мечнікова, ТОВ «Айсберг», ВАТ «Миронівський ЗВКК», м’ясопереробний завод «Легко», ТОВ «Агротрейд-Юг», компанія SY-LAB GERATE GMBH (Австрія), Товариство мікробіологів України ім. С. М. Виноградського, Ужгородський національний університет, Інститут мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного, Європейська федерація харчової науки і технології, Інститут харчових технологій в Нові Сад (Сербія), технологічний факультет Університету в Нові Сад (Сербія).

На даний час в лабораторіях проводяться дослідження за темами:

1. Дослідження на промислову стерильність безалкогольних напоїв, сидру, консервів, маринадів, томатних соусів, кетчупів, соку та ін.
2. Дослідження впливу дезинфекції трубопроводів на якість питної води.
3. Дослідження впливу обробки озоно-повітряною сумішшю на санітарний стан зерна.
4. Вплив додавання овочевих екстрактів на розвиток лакто- і біфідобактерій в екструдованих зернових виробах.

МОВА »